Як перевести гроші з Польщі в Україну

деньги из Польши в Украину

Багато українців, що працюють у Польщі, на зворотньому шляху не везуть з собою зароблені гроші через кордон, вважаючи за краще перерахувати кошти своїм близьким і родичам в Україну до від’їзду. Разом з тим, не так багато заробітчан знають про те, як переслати гроші з Польщі в Україну.

Обираючи спосіб пересилання в першу чергу необхідно звернути увагу на гарантії збереження грошових коштів, розмір комісії за переказ, швидкість переказу коштів і простоту оформлення документів. У даній статті ми розглянемо п’ять найбільш популярних способів здійснення грошових переказів з Польщі в Україну.

Переказ грошей з Польщі в Україну через Western Union

Одна з найвідоміших міжнародних систем грошових переказів, яка діє по всьому світу і привертає погляд перехожих своєю яскравою вивіскою з жовтими буквами на чорному полі. Це важливо для людей, що перебувають на території чужої країни і не знають, де можна зробити переклад.

Ця система на фінансовому ринку працює понад століття, є надійною та захищеною, застосовується величезною кількістю банків, що означає, територіально, є доступною. Швидкість переказу висока, одержувач може раховувати купюри вже через годину-дві з моменту відправки платежу. Однак, комісія за переказ у системи досить висока, в середньому становить 4-5% від суми переказу.

Переказ грошей з Польщі через систему SWIFT

SWIFT є найбільш популярною міжнародною платіжною системою. Переклад здійснюється довше, ніж в Western Union, середній термін переказу складає 3 дні. Переклад здійснюється в безготівковій формі, тобто гроші відправляються на банківську карту або рахунок одержувача. Для відправлення грошей, за загальним правилом, рахунок відкривати не потрібно (тільки для великих переказів). Перевагою системи є її надійність в плані збереження коштів і відносно невисока комісія, в середньому в районі 1%.

СВІФТ працює зі світовими валютами першої категорії, в тому числі зі злотими і Євро. В Україні рахунок в злотих ви можете відкрити, наприклад, в «Кредобанк» та «Ідея-банк». Для відправлення переказу через систему необхідно знати тільки СВІФТ реквізити рахунку одержувача.

Переказ грошей з Польщі через такі системи, як TransferGo, TransferWise, Fine.Money

Ці системи з’явилися на фінансовому ринку відносно нещодавно, і для того, щоб витримати ринкову конкуренцію, вони встановили низькі тарифи на здійснення переказів.

Якщо ви вирішили скористатися сервісом TransferWise, переказ коштів з Польщі в Україну обійдеться вам приблизно в 2% від суми переказу, а гроші в гривні будуть зараховані на рахунок одержувача в ПриватБанк за середнім ринковим курсом.

Переклад через TransferGo обійдеться вам в 9 злотих, гроші надійдуть одержувачу на наступний після відправки робочий день.

Дещо дорожче буде коштувати здійснення переказу через Fine.Money, – 2,5% від суми переказу, але перевагою цієї системи є простота здійснення платежів.

Переказ грошей з Польщі через систему Zlotowka

Система діє тільки між банками КредоБанк (Україна) і PKO BP SA (Польща). Саме в останньому банку багато українців відкривають «зарплатні картки». Комісія за переказ через цю систему в районі (всього лише) 0,25% від суми переказу. Сама процедура переказу також досить проста.

Неофіційний спосіб переказу грошей в Україні

Найбільш сумнівний з розглянутих способів пересилання грошей в Україну, але розглянути його потрібно, тому що він є досить популярним серед українців. Заробітчани звертаються до водіїв міжнародних рейсових автобусів, які їдуть з Польщі в Україну, і просять передати гроші їх родичам в Україні.

За переклад водії зазвичай беруть 20-30 злотих. За фактом, це один з найбільш швидких способів пересилання грошей, що не вимагає заповнення будь-яких документів.

Але, не варто забувати, що ви вручаєте зароблені кошти до рук незнайомої людини і просто покладаєтеся на його чесність, не одержуєте ніяких документів і розписок, що робить даний спосіб пересилання коштів найбільш ризиковим.

Матеріал підготовлений менеджерами Агентства Колібрі https://colibri-agency.com.ua.

Дисклеймер

Дана стаття не є юридичною або іншою консультацією, не є порадою або рекомендацією Агентства Колібрі. Матеріал приведений виключно для цілей ознайомлення і не може бути підставою для прийняття будь-яких рішень. Для отримання консультації зверніться до юриста або до менеджерів Агентства.

Задайте питання