Польські робочі візи. Що потрібно знати про воєводські візи?

О польских рабочих визах

Останнім часом збільшилася кількість українців, які оформлюють національні робочі візи за запрошеннями від польських воєвод. У цій статті ми хотіли б розглянути деякі моменти оформлення так-званих «воєводських» віз, про які люди часто не знають.

Види робочих віх

Наразі існує два види національних робочих віз у Польщі: звичайна і «воєводська». Звичайна робоча віза дає право перебувати і працювати в Польщі не більше 180 днів протягом одного року, а «воєводська» – цілий рік, без необхідності виїзду.

Цілком не дивно, що чимало українців цікавляться оформленням саме «воєводських» робочих віз, адже вони, ніби, дають можливість працювати у два рази довше. Все вірно, за винятком деяких «але».

Так що ж потрібно знати про воєводські візи?

У разі оформлення «воєводської» візи працювати вам потрібно саме у того роботодавця, за запрошенням якого вам цю візу відкрили. А оскільки особи, що займаються відкриттям «воєводських» віз, зазвичай використовують для цього «порожні» компанії, легально працевлаштуватися за такою візою ви, швидше за все, не зможете, адже ніхто з роботодавців вас просто не візьме на роботу.

Чому ніхто не захоче наймати людину з «воєводської» візою? Тому що для цього компанії потрібно звертатися до воєводи, сплачувати додаткове мито і 2-4 місяці чекати дозволу на працевлаштування в Польщі. Очевидно, що польська компанія не витрачатиме стільки часу і сил на працівника, про якого вперше чує, – легше найняти людину на півроку і потім оформити йому «воєводської» візу.

Незважаючи на все це, в Україні безліч посередників пропонує послугу з оформлення «воєводської» візи в Польщу за описаною вище схемою, без надання роботи. Вартість оформлення однієї тільки візи становить приблизно 300 – 500 доларів США. Чималі гроші, щоб просто викинути їх на вітер.

Тому якщо ви вирішили оформити «воєводську» візу, ви повинні бути впевнені, що будете реально працювати саме у того роботодавця, за запрошенням якого вам цю візу відкриють. Але, у цьому варіанті теж є свій мінус: ви будете прив’язані до роботодавця, з яким мало знайомі, і якщо робота вас не влаштує або ви захочете її змінити, зробити це буде непросто (з описаних вище причин).

Наостанок хочемо розповісти про те, як працюємо самі та з чім зв’язана робота в Польщі для українців. Агентство Колібрі оформлює для наших клієнтів виключно звичайні робочі візи в Польщу. Разом з тим, за домовленостями з партнерами, будь-який наш кандидат може звернутись до роботодавця для безкоштовного оформлення «воєводської» візи. Зробити це можна після перших трьох місяців роботи, коли працівник буде впевнений в тому, що хоче продовжувати працювати, а компанія буде мати можливість оцінити роботу кандидата.

Матеріал підготовлений менеджерами Агентства Колібрі – легальна робота в Польщі. Агентство Колібрі гарантує клієнтам надійність і безпеку.

Задайте питання