Польща спростила процедуру отримання карти поляка для українців

Работа в польше

З початку року видано 700 тисяч дозволів на роботу в Польщі для громадян України

2 вересня в Польщі набув чинності закон, згідно з яким спрощується процедура отримання карти поляка, яка підтверджує приналежність до польського народу і дає можливість в подальшому отримати польське громадянство. Це посилить і так масовий відтік українців до Польщі.

Основні спрощення

Карта поляка – це документ, який видається особам, які не мають польського громадянства, але які є громадянами країн пострадянського простору.

За новими поправками, власники карти будуть звільнені від консульського збору за отримання і розгляд заявки на отримання польської візи і за прийняття заяви про надання польського громадянства.

Ті, хто приїдуть на постійне місце проживання до Польщі, отримають ще й фінансову допомогу на оренду житла та інтенсивні курси вивчення мови.

Щоб отримати карту поляка, потрібно продемонструвати свої родинні зв’язки з країною (тобто, довести, що у вас в роду є поляки). Плюс до того, вітається пасивне знання польської, також можна надати свідоцтво про організацію заходів для польської культури і мови.

Бракує робочих рук

Поляки не приховують, що нові бонуси для власників карти поляка – це спосіб привернути в країну робочі руки з України. “Польщі банально не вистачає рук, – пояснює директор Центру балто-чорноморських досліджень Ірина Верещук. – Поляки їдуть до Великобританії, Німеччини та інших країн ЄС на заробітки, а тут просто нікому працювати”.

Про це пишуть і польські ЗМІ, наприклад, відома газета Rzeczpospolita. За даними Союзу підприємців Польщі, в країні перебуває близько мільйона мігрантів з України, які уряд може легалізувати і таким чином вирішити проблему на ринку праці.

Тим більше, українці, як правило, готові працювати за менші гроші, ніж поляки.

Сирійські мігранти готові працювати ще за менші гроші. Але, від цієї ідеї не в захваті самі поляки. “Коли стояло питання про те, що Польща повинна за квотою Євросоюзу взяти частину мігрантів, польські ЗМІ навперебій писали – краще ми приймемо українців, ніж сирійців”, – говорить Ірина Верещук.

При цьому, спрощення стосуються тільки карти поляка і не полегшують візовий режим. Це говорить про те, що Польща зацікавлена ​​в українцях, так би мовити, на постійній основі, а не в якості кочівників. Пропонуючи також різні знижки на навчання (чим активно користуються українські абітурієнти).

Читати цей самий матеріал на сайті джерела

Задайте питання