Робота в Польщі 2017: останні зміни та що потрібно знати

Работа в Польше 2017

Змін не дочекались

Хоч стаття і має однозначно позитивний відтінок, ця її частина виглядає трохи двозначно. А все тому, що «гучні» зміни польського законодавства у частині працевлаштування іноземців були відкладені. Так, всіх тих, хто «з нетерпінням» чекав нововведень, які польський уряд обіцяв запровадити до 2017 року, спішимо порадувати – не дочекаєтесь. Вірніше, не дочекалися, поки що.

Нагадаємо, весь 2016 рік активно обговорювались зміни польського законодавства, які мали зробити жорсткішою процедуру працевлаштування іноземців у Польщі з 2017 року. Пізніше польський уряд заявив, що ніяких змін поки що не передбачається. Щоправда, Міністерство сім’ї, праці і соціальної політики Польщі, яке ініціювало законопроект, повідомило, що «зміни неминучі». Ще б вони «повідомили» щось інше.

Якщо коротко, нововведення передбачають поділ усіх робіт на два види – короткострокову і сезонну.

Сезонні працівники матимуть право працювати в Польщі протягом 8 місяців і в чітко визначених сферах, таких як сільське господарство, садівництво та туризм. Але щоб прийняти на роботу сезонного працівника, польській компанії доведеться довести, що на цю роботу не претендує жоден поляк.

Короткостроковими будуть вважатися всі види робіт, які не віднесені до сезонних, відповідна віза дозволить працювати на території Польщі протягом 6 місяців.

Зміни також передбачають позитивні нововведення, спрямовані на боротьбу з шахрайством. Наприклад, отримати дозвіл на роботу для іноземців зможуть тільки ті компанії, які існують більше року. Всі дозволи видаватимуться старостою (зараз видаються самим роботодавцем) і будуть заноситись в єдиний реєстр. Можна буде легко відстежувати “липових” роботодавців, порівнюючи кількість отриманих дозволів і реально працюючих у них людей.

Приємне підвищення

Важлива новина для всіх українських «заробітчан», які працюють в Польщі, і всіх тих, хто планує виїжджати на роботу. Мінімальна погодинна ставка з початку року піднята до 12 злотих за годину роботи, а мінімальна заробітна плата – до 2 000 злотих на місяць.

Оподаткування при цьому не змінилося. Нагадаємо, ставка податку на доходи фізичних осіб в Польщі становить 18%. І секрет, для тих, хто не в курсі – українці мають можливість отримати сертифікат резидента і легально не платити податки в Польщі, отримуючи на руки заробітну плату «брутто».

Однією проблемою менше

Йдеться про черги на подачу документів в ППВА для отримання польської робочої візи і про проблему, як у цю чергу взагалі «стати».

З 20 січня цього року працює нова система реєстрації до ППВА Луцька, Рівного, Тернополя, Харкова, Дніпра і Одеси. Тепер досить правильно оплатити візовий збір, і система автоматично призначить вам дату і час подачі документів. Оператор кол-центру з вами зв’яжеться і підтвердить призначення, при цьому змінювати дату і час подачі документів оператори не можуть (прикрили торгівлю). Все, в призначений час вам залишається просто подати документи.

Матеріал підготовлений менеджерами Агентства Колібрі – легальна робота в Польщі

Задайте питання