Робота в Польщі для студентів у 2017 році

Работа в Польше для студентов

Законодавство Польщі надає учням ВНЗ можливість знайти роботу за місцем навчання. Багато хто цим шансом користується, адже, відповідно до розпорядження Міністерства Праці та Соціальної політики України від 1 травня 2015 року, за новими правилами польські студенти мають право на легальне працевлаштування протягом цілого року, не потребуючи Zezwolenie та Oswiadczenie.

Завдяки даній поправці учні стаціонарного навчання 1-го та 2-го рівнів, студенти-магістри п’яти-літніх програм, докторанти, які мають студентську візу, не потребують дозволу на роботу та можуть отримувати заробіток протягом всього строку дії студентської візи – 12-ти місяців.

Це не могло не вплинути на кількість студентів, які шукають роботу в Польщі – вона збільшилась на 25%, з 36 тисяч до 46 тисяч осіб, та продовжує зростати. Серед всіх іноземних студентів в Польщі більше всього українців (29 тис.) та білорусів (5 тис.). Тепер, переїжджаючи до нової країни за освітою та роботою, можна не боятися чужого менталітету та мови – величезна кількість молоді, яка отримує вищу освіту, є носієм української культури. Не варто хвилюватися про те, що ви залишитесь з «неприкритим тилом» в чужій країні – Агентство Колібрі забезпечить Вас надійним робочим контрактом та підтримкою на весь час перебування поза Україною.

Прийняття цього розпорядження значно стимулювало приплив молодих умів в країну і дозволило всім «сторонам» знайти власну вигоду – студенти мають можливість отримувати додаткові злоті та цінний досвід «дорослого життя», а роботодавці – молодих та активних співробітників. В масштабах країни такий закон сприятливо вплинув на економічну і наукову сфери, адже більшість студентів країн СНД в пошуках додаткового заробітку на час навчання обирають польські вузи – тільки завдяки можливості працювати цілий рік без оформлення безлічі паперів.

Самостійний пошук роботи в Польщі може стати довгою та ненадійною задумкою, тому Агентство Колібрі заздалегідь підбирає для Вас унікальні та вигідні вакансії. Найбільш популярними професіями для студентів в Польщі залишаються професії, пов’язані зі сферою послуг. Польські роботодавці охоче приймуть іноземця на роботу барменом, хостес, нянею, оператором Call-центру, помічниками в магазини та ресторани, мерчендайзером. Ставка коливається від невеликих 5-6 злотих/годину (хостес, бібліотекар) до порівняно високих 20-30 злотих/годину (репетитор, няня, водій).

Однак, не все так райдужно – студентів заочної форми навчання зміни не зачіпають – їм як і раніше необхідно отримати запрошення від польського роботодавця – Oswiadczenie, та дозвіл на роботу – Zezwolenie.

Oswiadczenie – документальне засвідчення роботодавця про його наміри прийняти студента-іноземця на роботу. Такий документ дозволяє громадянам України, Білорусії, Грузії, Молдови та Росії мати легальну роботу в Польщі протягом 6 місяців.

Zezwolenie – офіційний дозвіл на роботу в Польщі, який отримати набагато складніше, аніж запрошення. Його оформленням так само займається роботодавець, письмово обґрунтовуючи потребу в іноземному робітнику та неможливість прийняття на дану вакансію поляка.

Безсумнівно, робота в Польщі для українців – відмінний спосіб легко конвертувати свій вільний час у гроші, і ми Вам з радістю в цьому допоможемо! Залишились питання, ня які ви ніде не можете знайти виразної відповіді? Наше агентство здійснює консультації всім бажаючим. Спитайте нас та будьте впевнені в надійності до достовірності відповіді.

Задайте питання