Винайняти житло в Польщі

Снять жилье в Польше

Незважаючи на те, що більшість польських роботодавців безкоштовно надають працівникам гідне житло, деякі українці, зі своїх власних міркувань, вважають за краще орендувати житло самостійно.

Орендувати недороге і гарне житло з України може бути досить непросто, так як така нерухомість часто дуже швидко знаходить свого орендаря серед місцевих жителів.

Незалежно від того, в якому регіоні ви плануєте винаймати житло, порядок оренди буде однаковий. Як і в Україні, підставою для оренди житла в Польщі є договір, який укладається з власником, в якому прописується порядок оренди житла, умови користування і оплати.

Перед тим, як орендувати житло, рекомендуємо перевірити, наскільки благополучний район, в якому ви плануєте жити. Орендарі воліють отримувати від наймачів аванс у вигляді оплати на 1-2 місяці вперед, це вважається певним страховим депозитом за нерухомість і прописується в договорі окремо. Орендар несе повну відповідальність за збереження майна в квартирі.

Нюанси знімання житла в Польщі

Безліч «підводних каменів» криється в порядку сплати оренди. Так, орендна плата зазвичай не включає комунальні платежі. Платіжки за електроенергію і газ оплачуються щомісяця, за воду можна платити або за підсумком року, або по закінченню терміну оренди житла. У підсумку, плата за оренду житла в Польщі має три основні складові:

  • «Koszt wynajmu» – це фактична орендна плата, що сплачується орендодавцю;
  • «Сzynsz» (чынш) – це змінна, або, як її ще називають, «плаваюча» сума, що включає платежі за експлуатацію квартири, в т.ч. плата за утримання квартири, податки, ремонтний фонд, оплата ліфта, якщо він є, прибирання території і т.п ;
  • Комунальні платежі.

Ціни на житло в Польщі

Вартість оренди житла залежить, в першу чергу, від регіону, де ви збираєтеся проживати, а також від комфортабельності самого житла.

В середньому, вартість оренди однокімнатної квартири у великих містах складе приблизно 1 000 – 1 500 злотих на місяць. Для менших міст, а також для передмістя, ця сума складе 500 – 1 000 злотих. Якщо ви плануєте орендувати житло в центрі міста, до вказаних цифр вам доведеться додати від 200 до 500 злотих.

Якщо ви зацікавлені в оренді недорогого житла, вам варто розглянути можливість оренди житла в гуртожитку або хостелі. Вартість оренди в такому випадку складе 250 – 500 злотих за ліжко-місце.

Прописка в Польщі. Що собою являє zameldowanie czasowe?

Згідно із законодавством Польщі особи, які мають намір працювати і проживати в країні більше 3 місяців, повинні мати тимчасову прописку або ж «zameldowanie czasowe». Прописатися ви зможете в районному управлінні Urząd Miejski, при собі необхідно мати паспорт та договір оренди терміном більше трьох місяців.

Задайте питання