У Польщі створили профспілку українських працівників

Работа в польше

Українців у Польщі вже більше мильйона

У Польщі створили профспілку українських працівників. Об’єднання діє в рамках Загальнопольського згоди профспілок (OPZZ), повідомляє Польське радіо.

На третину в порівнянні з минулим роком зросла кількість українських заробітчан в Польщі. Зараз їх там більше мільйона. Такі останні дані від польського Міністерства сім’ї, праці і соціальної політики.

У країні просто не вистачає рук, і уряд щедро роздає запрошення сусідам. Тільки в минулому році дозволи на роботу отримали понад 500 тисяч українців. Їх приваблюють високою зарплатою і спрощеною візовою процедурою.

Раніше їздили переважно поодинці, а в даний час – цілими сім’ями, говорить директор агентства з працевлаштування.

“Якщо вам хтось пропонує якусь роботу в Польщі, то вона там є. До українців зараз змінилося ставлення, і зарплату піднімають з 1 січня. Мінімальна плата – це 13 злотих на годину”, – говорить Олександр Шевчук, директор агентства з працевлаштування в Польщі.

Якщо знаєте польську мову – велика зарплата гарантована, каже Євген. Чоловік півроку працював в Польщі монтажником устаткування на заводі.

Буквально на цьому тижні уряд Польщі зробив чергову гучну заяву – обіцяє поліпшити умови праці та перебування для українців. А ще – видавати візи на довші терміни.

“Та ситуація, яка склалася на ринку праці, свідчить про те, що в Польщі не вистачає робочих рук”, – зазначила Ельжбета Рафальська, міністр сім’ї, праці і соціальної політики Польщі.

Читати цей самий матеріал на сайті джерела.

Задайте питання